Висша лига: Манчестър Сити срещу Лутън Таун Визуализация на мача
Aljazeera News | 2024-04-12 | 18:12:51

Кой: Манчестър Сити срещу Лутън Таун, Висша лига

Къде: Стадион Етихад, Манчестър

Кога: събота, април 14:00 GMT

Действителен рекорд: 51 мача – 22 победи за Манчестър Сити, 14 за Лутън Таун, 15 равенства

Манчестър Сити не може да се изкуши да гледа напред към мача от Шампионската лига срещу Реал Мадрид следващата седмица, каза мениджърът Пеп Гуардиола, докато отборът му е домакин на борещия се с Лутън Таун в събота в опита си да запази короната си във Висшата лига.

„Трябва [да се фокусираме върху Лутън Таун], Висшата лига е толкова важна“, каза Гуардиола в петък. „11, 10 месеца се борим за титлата, знаем в каква позиция сме.”

Третият Сити, който има 70 точки при седем оставащи мача и нулева граница за грешки, може да се изкачи на върха на таблицата в събота и да увеличи натиска върху Арсенал и Ливърпул, които споделят преднината в точките със 71.

Гуардиола не успя да предостави актуална информация за фитнеса на Нейтън Аке, Фил Фодън и Кайл Уокър в петък. Фодън беше принуден да напусне късно във вторник при равенството 3-3 срещу Реал Мадрид в първия мач от четвъртфиналния им мач от Шампионската лига, докато Аке и Уокър вече бяха извън терена заради контузии.

„Тренираме този следобед и тогава ще разберем по-добре как се чувстват“, каза той.

Бразилският вратар Едерсон е напълно здрав и трябва да си върне стартово място в събота от Стефан Ортега.

Манчестър Сити е в „големи, големи проблеми“

Халфът на Сити Родри помоли за почивка след равенството 3-3 с Мадрид и призна, че отборът е уморен на фона на напрегнатата кампания за три оставащи трофея този сезон.

„Погледнете нашите игри и ще разберете“, каза Гуардиола по повод коментарите на Родри. „Просто е. Той е толкова важен за качеството, което ни дава. Но ако имате играч, който не иска да играе, той няма да играе.

„Трябва да дам почивка и на централните половинки, но в приятелските мачове [на Англия] [Джон Стоунс и Кайл Уокър] се контузиха, така че все още не могат да си починат. Ние сме в голяма, голяма беда.

„Имах чувството, че бяхме уморени в последните мачове. Утре ще решим какво да правим.”

Нападателят на Сити Ерлинг Хааланд оглавява голмайсторската класация на лигата с 19, а Гуардиола беше попитан какво още трябва да направи неговият плодовит голмайстор, за да спечели Златната топка този сезон, след като завърши подгласник на Лионел Меси през 2023 г.

Той трябва да играе повече минути, за да се поучи от това, което трябва да направите, каза Гуардиола. „Но целта не е Златната топка, целта е да печелим трофеи и той го направи. Щяхме ли да спечелим пет трофея миналата година без него? Няма шанс.

„Не става дума за Ерлинг или който и да е друг играч. Докато не се пенсионираш, [винаги] можеш да бъдеш по-добър.”

След реванша от четвъртфиналите на Шампионската лига в сряда на стадион „Етихад“, Сити пътуват до „Уембли“ три дни по-късно, за да се изправят срещу Челси на полуфинала за ФА Къп.

Хетъри за предизвикателството на Ман Сити

Сити победи 18-ия Лутън Таун с 2-1 на Kenilworth Road през декември, но изгони борещата се страна от ФА Къп с поражение с 6-2 в петия кръг през февруари.

Лутън ще бъде без Иса Каборе, който не може да играе срещу своя родителски клуб.

Рийс Бърк и Теден Менги не са тренирали тази седмица за Хетърс, но ще имат фитнес тестове преди мача на стадион Етихад.

„Можем да отидем там с вяра и увереност, че са се случили по-странни неща“, каза шефът на Лутън Роб Едуардс.

„Те са брилянтен отбор с вероятно най-великия мениджър на всички времена и фантастична група играчи, независимо с кого играе.

„Върху тях има натиск да спечелят всеки мач, защото се борят за всеки трофей. Чувстваме се еднакви, само поради различни причини.“

Източник: aljazeera.com